Kylian Mbappe zmarnował karnego, a później zapewnił zwycięstwo! PSG pędzi po mistrzostwo Francji [WIDEO]

PSG zgarnęło komplet punktów w 20. kolejce ligi francuskiej. Podopieczni Luisa Enrique wygrali 2:1 ze Strasbourgiem.
W tym meczu "Lucho" nie mógł skorzystać z usług Bradleya Barcoli i Ousmane'a Dembele. Młodszy z Francuzów był zawieszony za czerwoną kartkę, a były gracz Barcelony doznał drobnej kontuzji. W linii ataku zagrali zatem Kylian Mbappe, Randal Kolo Muani i Marco Asensio.
Marco Asensio w meczu PSG - Brest
Christophe Saidi / pressfocus
Jako pierwsza zaatakowała ekipa Strasbourga. Już w 2. minucie Gianluigi Donnarumma musiał interweniować po strzale Habiba Diarry.
W 6. minucie Kylian Mbappe stanął przed szansą na strzelenia gola z rzutu karnego. Alaa Bellaarouch popisał się skuteczną interwencją i obronił jedenastkę.
Kylian Mbappe niestrzelony karny PSG - Strasbourg
W kolejnej akcji obrońcy gospodarzy zablokowali Fabiana Ruiza. W 20. minucie niewiele zabrakło, aby Moise Sahi Dion strzelił efektownego gola. Piłka po uderzeniu Iworyjczyka przeleciała tuż nad poprzeczką.
W pewnym momencie wydawało się, że Lucas Hernandez doznał kontuzji. Po krótkiej przerwie Francuz zdołał jednak wrócić na murawę i kontynuować grę.
W 31. minucie Mbappe zrehabilitował się i strzelił gola. Najpierw Bellaarouch popełnił gigantyczny błąd, próbując wyprowadzić piłkę. Marco Asensio zablokował bramkarza, futbolówka spadła pod nogi Kyliana, który wykończył akcję.
Jeszcze przed przerwą PSG wyszło z kontratakiem, mając przewagę liczebną nad rywalami. Kolo Muani nie podał do lepiej ustawionych kolegów i sam zakończył akcję niecelnym strzałem. Po pierwszej połowie paryżanie prowadzili 1:0.
Po zmianie stron Marco Asensio zdobył drugą bramkę. Mbappe podał do Hiszpana, który przyjął piłkę i skierował ją do siatki lewą nogą.
Gospodarze wciąż walczyli o korzystny wynik. Dilane Bakwa pokonał Donnarummę, zdobywając bramkę kontaktową. W 79. minucie Marvin Senaya nie wykorzystał okazji na doprowadzenie do remisu.
PSG finalnie wygrało 2:1. Mistrzowie Francji zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli, mając dziewięć punktów przewagi nad drugą Niceą.
Adam Kłos02 Feb · 22:58