Lamine Yamal ośmieszył rywala. Piłkarz FC Barcelony skradł show w meczu Ligi Mistrzów [WIDEO]

Lamine Yamal ośmieszył rywala. Piłkarz Barcelony skradł show w meczu Ligi Mistrzów [WIDEO]
Screen/Twitter
Młody piłkarz Barcelony, Lamine Yamal, znów pokazał ogromne umiejętności. W trakcie meczu z Napoli w Lidze Mistrzów oszukał on swojego przeciwnika w ekwilibrystyczny sposób.
FC Barcelona pokonała we wtorek Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów (3:1), dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału prestiżowych rozgrywek. W dwumeczu zespół Xaviego triumfował wynikiem 4:1.
Rezultat meczu rozgrywanego na Montjuic został otwarty w 15. minucie starcia. Na listę strzelców wpisał się Fermin Lopez. Chwilę później na 2:0 trafił natomiast Joao Cancelo.
Jeszcze przed przerwą golem kontaktowym dla Napoli popisał się Amir Rrahmani. Finalnie było to jednak za mało, by wyeliminować Barcelonę. Na kilka minut przed końcem gry wynik ustalił Robert Lewandowski, który przypieczętował awans swojego zespołu do 1/4 finału Ligi Mistrzów.
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Lamine Yamal. Młody atakujący sprawiał ogromne kłopoty defensywie Napoli.
Hitem internetu zostało natomiast zagranie z drugiej odsłony wtorkowego meczu. 17-latek podbiegł do zagranej futbolówki, po czym stracił równowagę. Mimo to zdołał on wstać z murawy, a następnie ośmieszyć Mathiasa Oliverę. Yamal posłał piłkę pomiędzy nogami Urugwajczyka.
Finalnie piłkarz Napoli zdołał jednak zatrzymać atakującego Barcelony. Hiszpan przegrał pojedynek siłowy i padł na murawę, domagając się przewinienia swojego rywala. Mimo to gwizdek arbitra milczał.
Lamine Yamal jest czołowym elementem w układance Xaviego. W obecnym sezonie 17-latek rozegrał 38 spotkań, zdobył w nich sześć bramek oraz zanotował siedem asyst.