Lech Poznań kompletnie zawiódł w Ekstraklasie. Mistrzowie Polski przegrali z Górnikiem Zabrze [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Lech Poznań w trzecim spotkaniu z rzędu nie zdołał odnieść zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. W niedzielnym meczu 30. kolejki "Kolejorz" przegrał na własnym boisku 0:1 z Górnikiem Zabrze. Bohaterem śląskiego klubu został Daisuke Yokota.
Podopieczni Jana Urbana wciąż muszą walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Lech miał natomiast szansę, aby wykorzystać stratę punktów przez Pogoń Szczecin i wrócić na ligowe podium.
W pierwszych minutach rywalizacja była dość wyrównana, a piłkarzom obu drużyn brakowało precyzji. Niecelne były między innymi strzały Krawczyka oraz Karlstroema.
W 27. minucie po raz pierwszy zrobiło się gorąco pod bramką Górnika. Dwie znakomite interwencje zaliczył Emil Bergstroem, który zatrzymał Afonso Sousę. Pod koniec pierwszej połowy dość niespodziewanie to Górnik wyszedł na prowadzenie.
Ekipa ze Śląska wyprowadziła znakomitą kontrę. Dwójkową akcją popisali się wówczas Pacheco i Yokota, a Japończyk świetnie ją wykończył. Lech mógł szybko wyrównać, ale Bielica obronił strzał Kwekweskiriego.
W drugiej części spotkania niewiele brakowało, aby Górnik zadał kolejny cios. Szansę na dublet miał Yokota, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Bednarkiem. Później świetną okazję zmarnował także Krawczyk.
Lech do samego końca starał się zdobyć bramkę na wagę remisu. W końcówce precyzji zabrakło Dagerstalowi oraz Amaralowi. Obaj niecelnie uderzali w dogodnych sytuacjach i wynik już się nie zmienił.
Górnik wygrał więc przy Bułgarskiej 1:0, znacznie oddalając się od strefy spadkowej. "Kolejorz" pozostał natomiast na czwartym miejscu w tabeli - do trzeciej Pogoni poznaniacy tracą dwa "oczka".
Maciej Pietrasik30 Apr 2023 · 19:32