Lech Poznań wreszcie zwycięski. "Kolejorz" lepszy od Radomiaka Radom [WIDEO]

Paweł Jaskolka/Pressfocus
Lech Poznań odniósł zwycięstwo w 12. kolejce Ekstraklasy. "Kolejorz" pokonał Radomiaka Radom 1:0.
Lech podszedł do tego meczu, szukając okazji na przełamanie niemocy strzeleckiej. W dwóch poprzednich spotkaniach podopieczni Johna van den Broma nie potrafili znaleźć drogi do siatki, bezbramkowo remisując z Legią Warszawa i Hapoelem Beer Szewa.
Poznaniacy przerwali niekorzystną passę już w 12. minucie meczu z Radomiakiem. Do siatki trafił Giorgi Citaiszwili.
"Kolejorz" do przerwy prowadził 1:0. Pierwsze trzy kwadranse przy Bułgarskiej nie obfitowały jednak w wielkie piłkarskie emocje.
W 49. minucie Pedro Rebocho oddał celny, ale niezbyt mocny strzał z rzutu wolnego. Piłkę bez większych problemów złapał Gabriel Kobylak.
Chwilę później Filip Bednarek wygrał pojedynek z Roberto Alvesem. Ewentualny gol zawodnika Radomiaka i tak nie zostałby uznany ze względu na pozycję spaloną Szwajcara. W 54. minucie Kobylak spokojnie poradził sobie z płaskim uderzeniem Michała Skórasia.
Po godzinie gry Citaiszwili nieznacznie się pomylił, oddając techniczny strzał lewą nogą. W 83. minucie doskonałej okazji nie wygrał Filip Marchwiński, który znajdował się przed bramką Radomiaka, ale uderzył wprost w Kobylaka.
Mecz zakończył się zwycięstwem Lecha 1:0. "Kolejorz" aktualnie zajmuje szóstą lokatę w tabeli, Radomiak jest trzynasty.
Adam Kłos09 Oct 2022 · 19:25