Lech Poznań wybrał najlepszą XI na stulecie klubu. Robert Lewandowski w gronie wyróżnionych

Lech Poznań wybrał najlepszą XI na stulecie klubu. Robert Lewandowski w gronie wyróżnionych
Jakub Kaczmarczyk/Pressfocus
Lech Poznań świętuje dziś stulecie klubu. Z tej okazji wybrano najlepszą jedenastkę piłkarzy, którzy reprezentowali barwy "Kolejorza".
Najpierw dziennikarze oraz klubowi historycy przygotowali listę stu potencjalnych kandydatów. Ostateczny wybór zależał od kibiców, którzy wybrali najwybitniejszych piłkarzy w dziejach poznańskiej ekipy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Między słupkami postawiono na Piotra Mowlika. W Lechu Poznań zdobył on krajowy puchar w 1982 roku oraz mistrzostwo Polski w 1983 roku.
W linii defensywy na wyróżnienie zasłużyli Hieronim Barczak, Bartosz Bosacki, Damian Łukasik i Marek Rzepka. W pomocy fani docenili Jarosława Araszkiewicza, Romana Jakóbczaka, Mirosława Okońskiego i Semira Stilicia.
W linii ataku nie mogło zabraknąć miejsca dla Roberta Lewandowskiego. W barwach Lecha sięgnął on po mistrzostwo, puchar oraz krajowy superpuchar. W sumie w Poznaniu strzelił 41 goli w 82 spotkaniach.
"Lewemu" w linii ataku towarzyszy Teodor Anioła. Był on gwiazdą "Kolejorza" w latach 40. i 50.
- Wszyscy najlepsi z najlepszych zostali upamiętnieni na kostkach, znajdujących się wokół stadionu przy Bułgarskiej - czytamy na oficjalnej stronie Lecha.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos19 Mar 2022 · 21:27
Źródło: lechpoznan.pl

Przeczytaj również