Lechia na autostradzie do awansu! Ekstraklasa coraz bliżej [WIDEO]

Lechia jest coraz bliżej powrotu do Ekstraklasy! Gdańszczanie umocnili się na czele Fortuna 1 Ligi po zwycięstwie z Polonią Warszawa 1:0.
Gospodarze jedynego gola w meczu strzelili już w 11. minucie. Po szybkiej akcji piłkę w polu karnym otrzymał Chłań. Uderzeniem bez przyjęcia skierował ją do siatki.
Polonia próbowała odgryźć się w 18. minucie. Bajdur uderzył sprzed pola karnego, ale piłkę po jego strzale zatrzymał Sarnawskyj.
Lechia mogła podwyższyć prowadzenie w 29. minucie. Kilka metrów przed bramką piłkę otrzymał Kapić, lecz fatalnie spudłował.
Gospodarze mieli przewagę, długo utrzymywali się przy piłce, lecz nie potrafili dobić rywala drugim golem. Mogli za to zostać ukarani w końcówce, lecz "Czarnym Koszulom" zabrakło jakości, by doprowadzić do wyrównania.
Lechia prowadzi w tabeli z czterema punktami przewagi nad drugą Arką. Jeszcze bardziej okazały jest jej zapas nad trzecim GKS-em Tychy. Wyprzedza go o jedenaście oczek. Do końca rozgrywek pozostało pięć meczów.
Marcin Karbowski24 Apr · 22:29