Lechia o krok od Ekstraklasy! Bajeczna bramka z wolnego [WIDEO]

Lechia Gdańsk znacznie przybliżyła się do powrotu na najwyższy poziom rozgrywkowy. Ekipa z Trójmiasta pokonała GKS Tychy 3:0.
Przed pierwszym gwizdkiem Lechia zajmowała pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Gdańszczanie potrzebowali zwycięstwa, aby przypieczętować awans.
Na początku meczu Bartosz Śpiączka przewrócił się w polu karnym Lechii. Sędzia uznał, że nie doszło do żadnego przewinienia i kazał kontynuować grę.
W 13. minucie Lechia objęła prowadzenie. Camilo Mena znakomicie wypatrzył Kacpra Sezonienkę, który wykończył akcję.
Lechia szukała okazji na podwyższenie prowadzenia. Maciej Kikowski obronił główkę Meny, a Tomasz Neugebauer przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Dopiero w 37. minucie GKS oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Bohdan Sarnawski zatrzymał Jakuba Bierońskiego. Następnie Kikolski uratował gości, broniąc uderzenia Żelizki i Chłania.
Jeszcze przed przerwą Żelizko trafił do siatki. Ukrainiec popisał się idealnym uderzeniem z rzutu wolnego.
Na początku drugiej połowy sędzia zamierzał podyktować rzut karny, dopatrując się faulu na Chłaniu. Po analizie VAR decyzja została zmieniona i Lechia nie dostała jedenastki.
GKS nadal musiał odpierać kolejne ataki gospodarzy. Po godzinie gry Neugebauer został zablokowany. Z kolei Żelizko nie zdołał po raz kolejny zaskoczyć Kikolskiego.
W 86. minucie Chłań ustalił wynik. Lechia wygrała 3:0 i już dziś może zostać pierwszym beniaminkiem Ekstraklasy. Gdańszczanie awansują, jeśli GKS Katowice nie wygra ze Stalą Rzeszów. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
Adam Kłos04 May · 19:24