Lechia z kolejnym zwycięstwem! Powrót do Ekstraklasy coraz bliżej [WIDEO]

Lechia Gdańsk wykonała kolejny krok do Ekstraklasy. Gdańszczanie wygrali z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 3:1.
Jako pierwsi blisko strzelenia gola byli goście. W 33. minucie po uderzeniu Kacpra Karaska piłka odbiła się od słupka.
Lechia na objęcie prowadzenia czekała do 41. minuty. Po sprawnym rozegraniu piłki w polu karnym znalazł się Tomas Bobcek i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.
Słowak trafił też na początku drugiej połowy. Lechii wydatnie pomogli piłkarze gości, którzy zgubili piłkę na swojej połowie. Po szybkiej akcji Bobcek wymanewrował obrońcę i płaskim strzałem podwyższył wynik.
Gospodarze w końcówce spuścili z tonu, głównie kontrolowali akcje Niecieczy. Goście byli w stanie doprowadzić do nerwowej końcówki. Już w doliczonym czasie z rzutu karnego gola strzelił Wiktor Biedrzycki.
Nieciecza ruszyła do ataku, lecz nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. Gola strzeliła za to Lechia. W dziewiątej minucie doliczonego czasu szybki atak wykończył Łukasz Zjawiński.
Lechia po zwycięstwie prowadzi w tabeli zaplecza Ekstraklasy. Nad drugą Arką ma punkt przewagi. Ważniejszy jest jednak zapas nad trzecim miejscem, które nie daje bezpośredniego awansu. Ten wynosi już osiem oczek.
Marcin Karbowski14 Apr · 14:43