Lechia zdemolowała GKS Katowice. Sześć goli na stadionie w Gdańsku

Mateusz Porzucek / Press Focus
Lechia Gdańsk wygrała czwarty mecz w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. Spadkowicz z Ekstraklasy rozbił GKS Katowice 5:1.
W pierwszym kwadransie obserwowaliśmy wymianę ciosów. Lechia objęła prowadzenie w 9. minucie za sprawą Luisa Fernandeza. Goście odpowiedzieli po czterech minutach. Wyrównał Sebastian Bergier.
Kluczowe dla losów meczu były wydarzenia z początku drugiej połowy. Tuż po przerwie z boiska wyleciał Shun Shibata, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Lechia grę w przewadze wykorzystała szybko - dziewięć minut później swojego drugiego gola strzelił Fernandez.
Gości pogrążyła kolejna czerwona kartka, którą w 61. minucie otrzymał Arkadiusz Jędrych. Zawodnik GKS-u brutalnie sfaulował Fernandeza, ale karę otrzymał dopiero po analizie VAR.
GKS w dziewiątkę nie mieli nic do powiedzenia. Lechia ich wypunktowała. dwa gole dla gdańszczan strzelił Tomas Bobcek, a jednego dołożył Elias Olsson.
Na razie Lechia zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. GKS plasuje się oczko niżej.
Marcin Karbowski22 Sep 2023 · 23:07