Legenda FC Barcelony inwestuje w klub. Stworzy duet z byłym piłkarzem… Realu Madryt

Legenda FC Barcelony inwestuje w klub. Stworzy duet z byłym piłkarzem… Realu Madryt
YT
Jeden z najlepszych zawodników w historii reprezentacji Brazylii, Rivaldo zostanie inwestorem dwukrotnego mistrza kraju. Lada moment stworzy duet z inną legendą.
Rivaldo jest jednym z najbardziej zasłużonych piłkarzy zarówno w FC Barcelonie jak i reprezentacji Brazylii. W barwach narodowych sięgał po mistrzostwo świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Trzy lata przed mundialem, bo w 1999 roku zdobył nagrodę Złotej Piłki. Jako gracz "Dumy Katalonii" nie miał sobie równych, dołączając w ten sposób do najlepszych zawodników w historii futbolu.
Z informacji podanej przez Emanuela Rosu wynika, że choć 51-latek przeszedł na emeryturę już jakiś czas temu, nadal chce być blisko piłki nożnej. Niebawem powinien stać się współwłaścicielem Farulu Konstanta, który ma w swoim dorobku dwa tytuły mistrza Rumunii.
Od dłuższego czasu udziały w tym zespole posiada Gheorge Hagi. Legenda rumuńskiej drużyny także ma swoim CV występy dla FC Barcelony. W jego dorobku znalazło się 51 spotkań. W międzyczasie był też piłkarzem Realu Madryt. Największe sukcesy święcił zaś w Turcji. Jako gracz Galatasaray rozegrał blisko 200 meczów, stając się legendą tego zespołu. Na jego konto trafiły aż cztery mistrzostwa kraju.
W ekipie z Konstanty występuje ponadto Rivaldinho, czyli syn byłego reprezentanta Brazylii. Jeszcze rok temu był on piłkarzem Cracovii, w której spędził dwa lata.
Na początku lipca tego roku postanowił z kolei zamienić Universitateę Craiova na wspomniany Farul Konstanta. Jego umowa z nowym klubem będzie obowiązywać do połowy 2026 roku.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 08 Sep 2023 · 17:33
Źródło: Relevo

Przeczytaj również