Legenda grzmi ws. Infantino. Publicznie nawołuje do dymisji

Legenda grzmi ws. Infantino. Publicznie nawołuje do dymisji
IMAGO / pressfocus
Coraz więcej osób związanych ze światowym futbolem domaga się rezygnacji Gianniego Infantino z roli prezesa FIFA. Na łamach Daily Mail apeluje o to Luis Figo.
Jeszcze niedawno Szwajcar wydawał się pewniakiem do wygranej w kolejnych wyborach. Te zaplanowano na marzec przyszłego roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wszystko zmieniło się po tym, jak na jaw wyszedł sensacyjny pomysł Infantino. Działacz chciał sprzedać zewnętrznej spółce prawa do mistrzostw świata.
Przeciwko takiemu rozwiązaniu błyskawicznie wypowiedziały się wszystkie federacje z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Teraz dymisji szefa FIFA domaga się Luis Figo.
- Mógłbym napisać 10 tysięcy słów o problemach FIFA. Ale rozwiązanie ich wymaga tylko trzech: Infantino musi odejść - napisał Figo.
- To, co zobaczyłem w ciągu ostatnich 10 dni, to najbardziej podstępne, tchórzliwe i samolubne zachowanie, jakiego kiedykolwiek byłem świadkiem. Człowiek, który próbował przeforsować tak duże zmiany tylko po to, by wzbogacić siebie i swoich przyjaciół, jest reliktem przeszłości piłki nożnej i nie powinien mieć żadnego udziału w jej przyszłości - stwierdził.
- Infantino zdegradował urząd prezydenta FIFA, który obiecał wywyższyć. Kłamał, oszukiwał i próbował dorobić się kosztem gry, której rzekomo ma służyć. Jest już za późno, aby ratować jego godność, ale nie jest za późno, by ratować piłkę nożną. Powinien odejść. Teraz - zakończył.
Maciej - Pietrasik
Maciej PietrasikDzisiaj · 14:59
Źródło: Daily Mail

Dyskusja

Przeczytaj również