Legenda mogła pracować z polską kadrą. Teraz żałuje swojego wyboru. "Podjąłem naprawdę złą decyzję"

Legenda mogła pracować z polską kadrą. Teraz żałuje swojego wyboru. "Podjąłem naprawdę złą decyzję"
Foto ANP/SIPA USA/PressFocus
Fabio Cannavaro swego czasu rozmawiał z Cezarym Kuleszą nt. pracy z reprezentacją Polski. Włoch nie zdecydował się na pracę w naszym kraju. W rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" przyznał, że z perspektywy czasu żałuje swojego wyboru.
Były mistrz świata i zdobywca Złotej Piłki z 2006 roku po zakończeniu piłkarskiej kariery zdecydował się na pozostanie przy futbolu. Od pewnego czasu pracuje jako trener. Na początku tego roku odpowiadał za wyniki Benevento.
Dalsza część tekstu pod wideo
W drużynie, która grała wówczas w Serie B, kompletnie sobie jednak nie poradził. Zespół pod jego wodzą zdobywał mniej niż jeden punkt na mecz i Cannavaro został szybko zwolniony ze stanowiska.
Jeszcze zanim szkoleniowiec podjął pracę w ojczyźnie, łączono go z reprezentacją Polski. Gdy z pracy w naszym kraju zrezygnował Paulo Sousa, Włoch spotkał się z Cezarym Kuleszą.
Włoskie media twierdziły, że otrzymał nawet ofertę prowadzenia biało-czerwonych, ale ją odrzucił. Teraz z okazji 50. urodzin Cannavaro kilka pytań zadała mu "La Gazzetta dello Sport".
Jedno z nich dotyczyło tego, czego Włoch żałuje w swojej karierze. Niespodziewanie szkoleniowiec wskazał właśnie na decyzję nt. pracy w naszym kraju.
- Czego żałuję? Tego, że nie przyjąłem posady selekcjonera reprezentacji Polski. Podjąłem naprawdę złą decyzję - stwierdził Cannavaro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik13 Sep 2023 · 09:58
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Przeczytaj również