Legenda włoskiej piłki pod wrażeniem Piotra Zielińskiego. "Grałby w pierwszym składzie Juventusu"

Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Piotr Zieliński jest chwalony za swój występ w meczu Napoli z Juventusem (2:1). Alessandro Costacurta, jeden z symboli Milanu i wielokrotny reprezentant Włoch, jest przekonany, że polski pomocnik sprawdziłby się w Turynie.
Zieliński rozegrał dobry mecz - to właśnie on otworzył wynik spotkania. Costacurta uważa, że polski pomocnik przewyższa graczy występujących w środku pola mistrzów Włoch.
- Moim zdaniem Zieliński grałby w pierwszym składzie Juventusu. Jest lepszy od Adriena Rabiota i Aarona Ramseya – ma świetnie ułożoną stopę, technikę na najwyższym poziomie. Brakuje mu tylko ostatniego kroku, by odnieść sukces - uważa Costacurta.
Zielińskiego po meczu z Juventusem chwalą też media. "La Gazzetta dello Sport" oceniła jego występ na 7 (skala 1-10).
- Aktywny, energiczny, świetnie zachował się przy bramce, gdy niczym wytrawny napastnik wyczekał błędu bramkarza - oceniła gazeta.
Podobnie grę Polaka oceniła włoska redakcja Eurosportu. - W pierwszej połowie był ostrożny, po przerwie wszedł na wyższy poziom. Rośnie - podkreśla portal.
Calciomercato.com przyznało Zielińskiemu 6,5. - Pokazał dużo jakości. Zawsze znajdował się pod grą, szukał piłki między liniami - stwierdził serwis.
Gorsze noty otrzymali pozostali reprezentanci Polski. Arkadiusza Milika oceniono na 6,5 ("La Gazzetta dello Sport"), i 6 (Eurosport i Calciomercato.com), a Wojciecha Szczęsnego we wszystkich wymienionych mediach na 5,5. Polskiemu bramkarzowi wytykana jest interwencja po strzale Lorenzo Insigne. Wykorzystał ją Zieliński, który zdobył wówczas gola.
Marcin Karbowski27 Jan 2020 · 08:24
Źródło: TVP Sport, Eurosport, Calciomercato.com