Legia celuje w Polaków. Pyta o skrzydłowego Zagłębia. Stoczy o niego walkę z Rakowem? [NASZ NEWS]

Legia celuje w Polaków. Pyta o skrzydłowego Zagłębia. Stoczy o niego walkę z Rakowem? [NASZ NEWS]
Tomasz Folta / pressfocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk30 May · 14:36
Legia Warszawa chce wzmocnić kadrę polskimi akcentami. Stołeczny klub mocno interesuje się zawodnikiem Zagłębia Lubin. Raków Częstochowa jest rywalem "Wojskowych" na tym polu, "Medaliki" wykazały chęć pozyskania wspomnianego piłkarza.
Nie tylko Raków Częstochowa, ale również Legia Warszawa jest zainteresowana Kacprem Chodyną z Zagłębia Lubin. Jacek Zieliński rozmawiał już w tej sprawie z Zagłębiem. Goncalo Feio chce przebudować kadrę i sprowadzić do niej więcej polskich zawodników.
Dalsza część tekstu pod wideo
Chodyna ma wpisaną w kontrakt klauzulę o wysokości 700 tysięcy euro i rok do zakończenia kontraktu. Zostanie więc sprzedany. Pytanie gdzie? Zostanie w Polsce czy wyjdzie za granicę. Słyszymy, że piłkarz chciałby szybko załatwić swoje sprawy, więc konkretna oferta z Polski może być dla niego ciekawsza.
- Chodyna jeszcze rozgląda się za opcjami zagranicznymi. Nie wiem, na ile jest atrakcyjnym kąskiem dla kogoś z zagranicy. Wyobrażam sobie, że on chciałby zamknąć temat dość szybko. Szuka bardzo mocno wśród Polaków. Wydaje mi się, że Raków w tym momencie jest bliżej Chodyny niż Legia - mówił Tomasz Włodarczyk podczas transmisji na kanale Meczyki.pl.
25-latek z Zagłębia ma za sobą świetny sezon. Piłkarz był pierwszym wyborem Waldemara Fornalika. W trakcie kampanii rozegrał 34 spotkania, w których zdobył siedem bramek i zaliczył 10 asyst.
Już wcześniej informowaliśmy, że Legia pytała "Miedziowych" o Tomasza Pieńkę i zaproponowała Zągłebiu milion euro oraz 50 procent od kolejnej sprzedaży, ale na tę chwilę piłkarz prawdopodobnie zostanie na Dolnym Śląsku.
Oglądaj Okno Transferowe na kanale Meczyki.pl na YouTube:

Przeczytaj również