Legia dopełniła formalności - po raz drugi rozbiła mistrza Finlandii i awansowała do trzeciej rundy eliminacji LM

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Legia Warszawa po raz drugi rozbiła IFK Mariehamn, tym razem 6:0, i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Legioniści strzelanie zaczęli już w szóstej minucie. Pięknym uderzeniem tuż zza pola karnego w samo okienko bramki rywali popisał się Guilherme.
Na drugą bramkę musieliśmy poczekać do 37 minuty. Składną akcję mistrza Polski wykończył jeden z graczy zespołu z Finlandii. Kristian Kojala na tyle niefortunnie przeciął płaskie dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego do Michała Kucharczyka, że wpakował piłkę do własnej siatki.
Jeszcze przed przerwą podopieczni Jacka Magiery podwyższyli na 3:0. Po podaniu Krzysztofa Mączyńskiego w sytuacji sam na sam z golkiperem mistrza Finlandii znalazł się Michał Kucharczyk i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.
Na początku drugiej połowy mieliśmy już 4:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kucharczyk, który wykorzystał rzut karny.
W 80 minucie gola strzelił Szymański, który po dośrodkowaniu Hamalainena, wpakował piłkę do pustej bramki po uderzeniu głową.
Dwie minuty później było 6:0. Fatalny błąd w przyjęciu popełnił defensor Mariehamn, Bobbie Friberg da Cruz, piłkę przejął Konrad Michalak i pokonał golkipera rywali w sytuacji sam na sam.
Legia bez problemów po raz drugi pokonała mistrza Finlandii i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tam zmierzy się z kazachskim klubem FK Astana.
***
Legia Warszawa - IFK Mariehamn 6:0 (3:0)
Bramki: Guilherme 6, Kojala 37-samobój, Kucharczyk 40, 55-karny, Szymański 80, Michalak 82