Legia podbiła Szkocję! Bezcenna zaliczka stołecznych [WIDEO]

Legia podbiła Szkocję! Bezcenna zaliczka stołecznych [WIDEO]
Jamie Johnston / pressfocus
Legia Warszawa bliżej awansu do Ligi Konferencji. Drużyna Edwarda Iordanescu wygrała z Hibernian 2:1 w pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacji.
W poprzednim tygodniu Legia odpadła z AEK-iem Larnaką w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Stołecznym pozostała walka o fazę ligową Ligi Konferencji.
Dalsza część tekstu pod wideo
"Wojskowi" źle rozpoczęli rywalizację w Szkocji. Już w pierwszych minutach Kacper Tobiasz dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki. W 4. minucie obrońcy Hibernian poradzili sobie z szarżującym Nsame. W kolejnej akcji Wahan Biczachczjan został zablokowany.
W 29. minucie Jordan Smith nie pozwolił Rafałowi Augustyniakowi na strzelenie gola. W 33. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Legii. Nsame zamienił jedenastkę na gola.
Pod koniec pierwszej połowy stołeczni wyprowadzili drugi cios. Nsame do bramki dołożył asystę przy trafieniu Pawła Wszołka. Do przerwy było 2:0 dla Legii.
Na początku drugiej odsłony Nsame mógł znów zagrozić Szkotom. Tym razem snajper nieco zwlekał ze strzałem lub podaniem i finalnie wywalczył jedynie rzut rożny. W 53. minucie trener Hibernian przeprowadził potrójną zmianę. Wynik mieli odwrócić Jamie McGrath, Miguel Chaiwa oraz Nicky Cadden.
W 62. minucie Kapustka skierował piłkę do bramki. Gol pomocnika nie został uznany z powodu spalonego. Niedługo potem Nsame urwał się obrońcom, ale dał się złapać na spalonym. Następnie Biczachczjan w dobrej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 81. minucie Kapustka uderzył nad bramką.
Stołeczni mieli nieco szczęścia, kiedy Klidje fatalnie główkował w polu karnym. W 87. minucie bramkę kontaktową zdobył Mulligan.
Legia finalnie wygrała 2:1. Rewanż odbędzie się za tydzień na Łazienkowskiej.
Mateusz - Jankowski
Mateusz JankowskiWczoraj · 22:57
Źródło: własne

Przeczytaj również