Legia Warszawa pokonała Karabach w letnim sparingu. Nowy nabytek już strzela dla "Wojskowych"

Wojciech Dobrzynski / Legionisci.com / PressFocus
W sobotę Legia Warszawa rozegrała drugi sparing podczas zgrupowania w Austrii. "Wojskowi" wygrali 2:0 z Karabachem Agdam po golach Macieja Rosołka i Juergena Elitima.
Wicemistrzowie Polski przygotowują się do startu sezonu 2023/2024. Podczas trwającego zgrupowania rozbili już FC Botosani, wygrywając z tym zespołem aż 5:0.
W sobotę zadanie było już jednak zdecydowanie trudniejsze. Legia zmierzyła się bowiem z Karabachem Agdam, który w eliminacjach do Ligi Mistrzów może rywalizować z Rakowem Częstochowa, a przed rokiem pozbawił marzeń o Champions League Lecha Poznań.
W pierwszej połowie nie padły żadne gole. Aktywny w drużynie wicemistrzów Polski był zwłaszcza Josue. Portugalczyk oddał kilka strzałów na bramkę rywali, ale zazwyczaj były one niecelne.
W drugiej części spotkania "Wojskowi" dokonali wielu zmian. Na murawie pojawiły się między innymi nowe nabytki stołecznej drużyny - Marc Gual oraz Juergen Elitim. Hiszpan miał niezłą okazję na gola, lecz w ostatniej chwili został zablokowany.
W 74. minucie Legia dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Wówczas Gual wpadł w pole karne i dobrze obsłużył Macieja Rosołka. Polak pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.
Po chwili "Wojskowi" poszli za ciosem, a pierwszego gola w nowych barwach świętował Elitim. Po strzale Kolumbijczyka zza pola karnego Legia wygrała z Karabachem 2:0, potwierdzając dobrą formę w okresie przygotowawczym.
Maciej Pietrasik01 Jul 2023 · 20:02