Marcel Heister trafi do Legii Warszawa? Alternatywa dla Filipa Mladenovicia

Legia Warszawa znalazła rywala dla Filipa Mladenovicia. Niemiec trafi na Łazienkowską? [NASZ NEWS]
Press Focus
Legia Warszawa chce znacząco poszerzyć kadrę przed walką o europejskie puchary. W ostatnich dniach informowaliśmy o kilku potencjalnych wzmocnieniach mistrzów Polski. Kolejnym piłkarzem na celowniku klubu ze stolicy jest Marcel Heister - podstawowy obrońca Ferencvarosu Budapeszt.
Jedną z najgorzej obsadzonych pozycji w Legii jest lewa obrona. Pierwszy wybór, czyli Filip Mladenović, okazał się kapitalnym transferem (8 goli i 10 asyst) i prawdopodobnie zostanie wybrany Piłkarzem Sezonu. Natomiast za jego plecami trudno szukać odpowiedniej konkurencji. Czasami cierpiał na tym 29-letni Serb, który nie miał chwili wytchnienia i w niektórych meczach było widać po nim przemęczenie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Czesław Michniewicz zmieniając ustawienie na grę wahadłami sprawił, że pozycja zajmowana przez Mladenovicia stała się jeszcze bardziej wymagająca. Choć to jeden z najmocniej wybieganych piłkarzy w lidze, także potrzebuje zmiennika na odpowiednim poziomie. Czy Legia takiego znalazła? Według naszych informacji mistrz Polski wziął na celownik Marcela Heistera z Ferencvarosu Budapeszt. To podstawowy zawodnik mistrza Węgier. Został sprowadzony do klubu przez poprzedniego trenera - Thomasa Dolla.
W tym sezonie wystąpił w 32 meczach - w tym we wszystkich w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w której Węgrzy mierzyli się z Barceloną, Juventusem i Dynamem Kijów. Zdobył bramkę i zaliczył sześć asyst. Po sezonie kończy mu się jednak kontrakt i jak słyszymy, nie zostanie on przedłużony przez węgierskiego giganta. Będzie więc do wzięcia za darmo.
Pozycja niemieckiego bocznego obrońcy w ostatnim czasie osłabła. Na dwanaście spotkań nie zagrał w ośmiu. Może być więc jak najbardziej chętny do zmiany otoczenia. Zwłaszcza, że Legia wydaje się podobnym kierunkiem - z możliwością gry o trofea i w europejskich pucharach.
Widać, że Legia mocno szuka wśród zawodników, którym kończą się kontrakty, a wyróżniali się w niezłych ligach. Informowaliśmy już, że bardzo bliski jest sfinalizowania transfer Mahira Emreliego, a także o zainteresowaniu wyróżniającym się zawodnikiem portugalskiej Liga NOS - Ryanem Gauldem.

Przeczytaj również