Leo Messi obrażał Sergio Ramosa? "Był prowokacyjny. Mówił bardzo nieeleganckie rzeczy"

Leo Messi obrażał Sergio Ramosa? "Był prowokacyjny. Mówił bardzo nieeleganckie rzeczy"
Gao Jing/Xinhua/PressFocu
“Marca” przyjrzała się bliżej fragmentom autobiografii Jerzego Dudka. Były bramkarz poruszał w niej m.in. temat Cristiano Ronaldo i Leo Messiego.
W latach 2007-2011 Dudek był zawodnikiem Realu Madryt i przez pewien czas dzielił szatnię z Cristiano Ronaldo.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Cristiano jest arogancki, ale w głębi duszy jest równym gościem. Jest trochę jak Raul – egoistyczny, nastawiony na rywalizację i dążący tylko do sukcesu. Obaj woleliby, żeby zespół wygrał 2:1 po ich golach niż 5:0 - wspomina Dudek.
Polski bramkarz nie miał co prawda okazji wystąpić w meczu przeciwko Leo Messiemu, ale zasiadał na ławce podczas El Clasico i z bliska obserwował Argentyńczyka oraz jego kolegów.
- Był bardzo prowokacyjny, podobnie jak cała Barcelona i ich menedżer Pep Guardiola. Zawsze byli gotowi cię zdenerwować i wiele razy radzili sobie z tym doskonale - pisał Dudek w swojej książce "Jerzy Dudek: The Big Pole in Your Goal: Autobiography"
60-krotny reprezentant Polski twierdzi wręcz, że Messi potrafił obrażać na murawie niektórych rywali.
- Widziałem i słuchałem Messiego mówiącego do Pepe i Ramosa bardzo nieeleganckie rzeczy, o których nie możesz nawet pomyśleć. Trudno sobie wyobrazić, co może wyjść z ust osoby, które wydaje się być tak spokojna i przyjazna - wspomina.
Real Madryt był ostatnim klubem w karierze Dudka. Polak zawiesił buty na kołku w 2011 roku.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki11 Oct 2022 · 09:19
Źródło: Marca / Jerzy Dudek: The Big Pole in Your Goal: Autobiography

Przeczytaj również