Levante rozbiło na wyjeździe Celtę Vigo

Голубович Дмитрий, wikipedia
Levante UD pokonało na wyjeździe Celtę Vigo 4:1 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio de Balaidos dwa gole dla przyjezdnych strzelił Jose Morales. Pomocnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 20. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Rubena Rochini trafił w lewy dolny róg.
Kolejną bramkę Hiszpan zdobył w 62. minucie. Wówczas wykorzystał prostopadłe zagranie Borjy Mayorala i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
W 40. minucie trafienie na rzecz gości zapisał na swoim koncie Coke, który najwyżej wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił ją w siatce.
Jedynego gola dla gości strzelił w 87. minucie Brais Mendez, który wykorzystał rzut karny. Wynik meczu na 4:1 ustalił w 89. minucie Borja Mayoral, a przy jego trafieniu asystował Enis Bardhi.
Podopieczni Paco Lopeza mają na koncie 30 punktów i zajmują obecnie 11. miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Miguela Cardoso z dorobkiem 24 "oczek" plasuje się na 16. pozycji.
Jakub Kreśliński16 Feb 2019 · 14:51