Lewandowski centymetry od gola! Niebywała interwencja po strzale Polaka [WIDEO]

Robert Lewandowski był bliski strzelenia gola z PSG. Nuno Mendes uniemożliwił Polakowi zdobycie bramki.
Ćwierćfinał Ligi Mistrzów rozgrywany na Parc des Princes od pierwszego gwizdka toczył się w szybkim tempie. Na początku meczu delikatnie lepiej prezentowali się gospodarze.
W pierwszych minutach Marc-Andre ter Stegen skutecznie interweniował przy strzałach Vitinhi i Marco Asensio. Katalończycy przetrwali trudniejszy moment i sami ruszyli do ataku.
W 19. minucie Robert Lewandowski zagrał do Raphinhi, który został zablokowany przez Marquinhosa. Brazylijczyk wywalczył jedynie rzut rożny.
Do stałego fragmentu gry podszedł Ilkay Guendogan, który wrzucił piłkę na Lewandowskiego. Polak przeskoczył Gianluigiego Donnarummę i mógł strzelić gola głową. Nuno Mendes uratował swój zespół, wybijając futbolówkę sprzed linii bramkowej.
W tym sezonie Lewandowski wystąpił w 41 spotkaniach Barcelony. Zanotował w nich 20 bramek i dziewięć asyst.
Z kolei "Blaugrana" finalnie wygrała z PSG 3:2. Bohaterami Katalończyków zostali Raphinha oraz Andreas Christensen, o czym więcej TUTAJ.
Adam Kłos10 Apr · 21:27
Źródło: Twitter