Lewandowski nie zagra z Holandią! Jest oficjalne potwierdzenie

Lewandowski nie zagra z Holandią! Jest oficjalne potwierdzenie
Piotr Matusewicz / pressfocus
Robert Lewandowski przeszedł badania po meczu z Turcją. Oficjalnie potwierdzono, że kapitan kadry nie wystąpi w spotkaniu z Holandią.
W poniedziałek biało-czerwoni pokonali Turcję 2:1. Wynik zszedł jednak na drugi plan, biorąc pod uwagę serię urazów podopiecznych Michała Probierza.
Dalsza część tekstu pod wideo
Karol Świderski i Robert Lewandowski nie zdołali dokończyć pierwszej połowy. Z kolei Paweł Dawidowicz w przerwie poprosił o zmianę. Problemy zawodników Hellasu Verona i Charlotte FC nie okazały się bardzo poważne.
- Dzisiaj w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją. Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni – przekazał Jacek Jaroszewski, lekarz kadry.
Gorzej prezentuje się stan zdrowia Lewandowskiego. Kapitan na pewno nie zagra w spotkaniu z Holandią.
- U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii - dodał Jaroszewski.
Absencja Lewandowskiego w meczu z "Oranje" i problemy Świderskiego sprawiają, że Michał Probierz na razie ma do dyspozycji tylko dwóch w pełni zdrowych napastników. Są to Adam Buksa i Krzysztof Piątek.
Spotkanie z Holandią odbędzie się w niedzielę. Pierwszy gwizdek w Hamburgu zabrzmi o godzinie 15:00.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos11 Jun · 14:12
Źródło: Łączy Nas Piłka

Przeczytaj również