Lewandowski wyłożył kawę na ławę w sprawie relacji z Błaszczykowskim. "Dlatego nasze drogi się rozeszły"

Lewandowski wyłożył kawę na ławę w sprawie relacji z Błaszczykowskim. "Dlatego nasze drogi się rozeszły"
Lukasz Sobala / pressfocus
W ostatnich latach wiele mówiło się o relacjach Roberta Lewandowskiego z Jakubem Błaszczykowskim. Napastnik postanowił definitywnie wyjaśnić ten temat w wywiadzie dla TVP Sport.
Lewandowski, Błaszczykowski, a także Łukasz Piszczek przez wiele lat dzielili szatnie w reprezentacji Polski i na Signal Iduna Park. Wspólnie sięgnęli z Borussią Dortmund po cztery trofea.
Dalsza część tekstu pod wideo
Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek w barwach Borussii Dortmund
NORBERT BARCZYK / pressfocus
Trio z Dortmundu przeszło do historii polskiego futbolu. Poza poziomem sportowym wiele mówiło się jednak o relacjach łączących polskich zawodników. "Lewy" postanowił odnieść się do kontrowersji spowodowanych przez mylny kontekst jednej z jego wcześniejszych wypowiedzi.
- Zaczęło się od tego, że w jakimś wywiadzie powiedziałem, że Kuba i Łukasz mi nie pomagali. Dajcie mi ten wywiad, ja w ogóle nie pamiętam, żebym coś takiego powiedział. Jeśli powiedziałem, to był to jakiś inny kontekst. Ale osoby wokół mogły to zinterpretować tak, jak im było wygodniej. Wiem też, że osoby z mojego otoczenia też tam dały trochę do "ogródka" i domyślam się, że po drugiej stronie było tak samo - wyznał Lewandowski w rozmowie z Mają Strzelczyk.
- Nasza relacja jest wyjątkowa. Łukasz i Kuba pomagali mi, gdy przyszedłem do Dortmundu, ale później było mi już głupio ich prosić o wszystko. Zawsze taki byłem, że głupio było mi prosić. Wiedziałem, że muszę się uczyć języka i samemu załatwiać sprawy - kontynuował 35-latek na antenie TVP Sport.
Zawodnik Barcelony podkreślił, że między nim i Kubą Błaszczykowskim nie ma żadnego konfliktu. Dodał, że ewentualne napięcia wynikały z działań osób z otoczenia.
- Odnośnie mnie i Kuby zawsze powtarzałem, że ja nie miałem nigdy z Kubą żadnego konfliktu. Byliśmy młodzi, mieliśmy aspiracje i marzenia, była zazdrość i to wszystko. Nigdy do Kuby nic nie miałem. Jak były niejasności, mówiłem do Kuby: "Powiedz mi to w oczy". W pewnym okresie osoby z otoczenia zrobiły dużo zamętu i budowały wokół nas historie, które były nieprawdziwe. One też spowodowały, że nasze drogi się rozeszły - dodał.
W tym sezonie Lewandowski wystąpił w 37 spotkaniach Barcelony, notując 18 bramek i siedem asyst. Z kolei Błaszczykowski w czerwcu ubiegłego roku zakończył karierę.
Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski w meczu Polska - Niemcy
Piotr Matusewicz / pressfocus

Przeczytaj również