Lider PSG żąda podwyżki. Gwiazdorski kontrakt już mu nie wystarcza

Lider PSG żąda podwyżki. Gwiazdorski kontrakt już mu nie wystarcza
Gao Jing / pressfocus
Ousmane Dembele niedawno zdobył Złotą Piłkę. Jak donosi L'Equipe, teraz gwiazdor PSG domaga się podwyżki. Uważa, że ta należy mu się po znakomitym sezonie.
28-latek trafił do stolicy Francji w 2023 roku z FC Barcelony. W zeszłym sezonie poprowadził paryżan do potrójnej korony i upragnionego triumfu w Lidze Mistrzów.
Dalsza część tekstu pod wideo
To właśnie jego dziennikarze z całego świata uznali najlepszym zawodnikiem globu. Dembele w zeszłym miesiącu sięgnął po Złotą Piłkę.
Choć jego umowa obowiązuje jeszcze przed trzy lata, to piłkarz już teraz domaga się nowego kontraktu i podwyżki. O szczegółach informuje L'Equipe.
Obecnie Dembele zarabia 18 milionów euro brutto za sezon. Uważa, że po znakomitym sezonie powinien otrzymywać większe pieniądze ze względu na wzrost wartości sportowej i wizerunkowej.
Agent piłkarza, Moussa Sissoko, rozmawia już na ten temat z Luisem Camposem. PSG docenia wkład Dembele w ostatnie sukcesy, lecz jednocześnie uważa, że są one zasługą całej drużyny.
Niewykluczone, że 28-latek rzeczywiście dostanie podwyżkę, ale spełnienie wszystkich wymagań piłkarza jest raczej nierealne. Czas pokaże, jak rozwiną się negocjacje.
W sezonie 2025/2026 Dembele rozegrał dotąd zaledwie cztery mecze w PSG. W tym czasie zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Transfermarkt wycenia go na 100 milionów euro.
Maciej - Pietrasik
Maciej PietrasikWczoraj · 07:59
Źródło: L'Equipe

Przeczytaj również