Liga belgijska: Zwycięstwo Anderlechtu, grał Teodorczyk

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Anderlecht Bruksela wygrał u siebie z SV Zulte Waregem 2:0 w środowym meczu 12. kolejki belgijskiej Jupiler League. W barwach gospodarzy przez 69 minut grał Łukasz Teodorczyk.
W 68. minucie doskonałą szansę mieli goście. Onur Kaya zmarnował jednak rzut karny. To bardzo szybko się zemściło. Wynik otworzył wprowadzony kilka chwil wcześniej Pieter Gerkens. Niedługo potem trafił Hamdi Harbaoui, który zmienił napastnika reprezentacji Polski.
Podopieczni Heina Vanhaezebroucka zajmują trzecie miejsce w tabeli ze zdobytymi 21 punktami. Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe KAS Eupen.
Natomiast zespół prowadzony przez Francky'ego Dury'ego plasuje się na dziewiątej pozycji z 16 „oczkami” na koncie. W następnej kolejce zagra u siebie z KV Mechelen.