Liga Europy: Villarreal CF wygrał w Astanie

LevanteMedia / shutterstock.com
Villarreal CF pokonał na wyjeździe FK Astanę 3:2 (1:1) w meczu 5. kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy.
Na Astana Arena pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. W 22. minucie Junior Kabananga przyjął futbolówkę po zagraniu Patricka Twumasiego i strzałem z dystansu umieścił ją w siatce.
Goście doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą, a w 40. minucie dzięki dośrodkowaniu Carlosa Bakki bramkę zdobył Daniel Raba.
O zwycięstwie "żółtej łodzi podwodnej" Cedric Bakambu. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga najpierw w 65. minucie w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali, a następnie w 83. minucie skutecznie uderzał z bliskiej odległości.
W 88. minucie kazachska drużyna zdołała strzelić drugiego gola, którego autorem był Patrick Twumasi, jednak to trafienie nie wpłynęło na końcowy rezultat.
Podopieczni Stanimira Stoilova mają na koncie siedem punktów, z kolei drużyna Javiego Calleji uzbierali dotąd jedenaście "oczek".