Liga Europy: Ważne zwycięstwo Viktorii Pilzno

Peteri / shutterstock.com
Viktoria Pilzno pokonała przed własną publicznością FCSB Bukareszt 2:0 (0:0) w meczu 5. kolejki grupy G rozgrywek Ligi Europy.
Na Doosan Arena pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Milan Petrzela w 50. minucie. Przy trafieniu reprezentanta Czech asystował Patrik Hrosovsky.
Drugą bramkę dla ekipy z Pilzna zdobył w 76. minucie Jan Kopic. Pomocnik wykorzystał zagranie Tomasa Horava i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
W innym spotkaniu tej grupy FC Lugano pokonało Hapoel Beer Szewa 1:0 (0:0) po golu Carlinhosa.
Mimo porażki, liderem grupy G wciąż jest drużyna z Rumunii i ma punkt przewagi nad drugą Viktorią Pilzno. Zespół ze Szwajcarii zajmuje trzecią pozycję, a stawkę zamyka ekipa z Izraela.