LE: Wygrana Dynama Kijów i podział punktów w Bernie

YouTube
Dynamo Kijów pokonało u siebie KS Skenderbeu Korcze 3:1 w meczu inauguracyjnej kolejki grupy B rozgrywek Ligi Europy.
Goście z Albanii nieoczekiwanie prowadzili do przerwy w stolicy Ukrainy, za sprawą trafienia Gjergja Muzaka.
Wyrównał dwie minuty po przerwie Serhiej Sydorczuk, a po kolejnych trzech minutach po raz drugi do siatki przyjezdnych celnie przymierzył Brazylijczyk Junior Moraes. Sukces przypieczętował z rzutu karnego Kongijczyk Dieumerci Mbokani.
W drugim spotkaniu tej grupy Young Boys Berno zremisowali u siebie z Partizanem Belgrad 1:1 (1:1). Obie bramki w tych zawodach padły już w pierwszym kwadransie. W następnej kolejce Dynamo pojedzie do stolicy Serbii, natomiast zespół ze Szwajcarii zagra w Albanii.