Liverpool wywalczył ważne trzy punkty. Nowy nabytek z debiutanckim trafieniem

PressFocus/Belga
Liverpool zdobył bardzo ważne trzy punkty w Lidze Europy. Do zwycięstwa przyczynił się nowy nabytek "The Reds", który zanotował debiutanckie trafienie.
Liverpool zmierzył się z Royal Union Saint-Gilloise w ramach drugiej kolejki Ligie Europy grupy E. Spotkanie było rozgrywane na angielskim Anfield.
Podopieczni Juergena Kloppa przystępowali do czwartkowej rywalizacji po zwycięstwie z LASK Linz. Liverpool wygrał na wyjeździe z austriackim zespołem 3:1.
Royal Union Saint-Gilloise przed meczem z Liverpoolem zmierzyło się z Toulouse. W pierwszej kolejce Ligi Europy zespoły zremisowały 1:1.
Liverpool rozpoczął czwartkową rywalizację w roli faworyta. Kibice na Anfield długo czekali na pierwszą bramkę w spotkaniu.
W 44. minucie Ryan Gravenberch wykorzystał podanie Trenta Alexandra-Arnolda i zapewnił prowadzenie Liverpoolowi. Było to pierwsze trafienie Holendra w barwach Liverpoolu.
Druga bramka padła dopiero pod koniec spotkania. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Diogo Jota podwyższył prowadzenie Liverpoolu na 2:0.
Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Juergena Kloppa. Zespół zdobył ważne trzy punkty w Lidze Europy.
Filip Węglicki05 Oct 2023 · 23:00
Źródło: opracowanie własne