Liverpool zdeklasował Spartę Praga. Jedenaście goli w dwumeczu [WIDEO]

Gareth Evans/News Images / pressfocus
Liverpool nie miał litości dla Sparty Praga. W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy wygrał z nią aż 6:1.
Piłkarze Juegena Kloppa mogli być pewni awansu do kolejnej rundy już po pierwszym meczu. W Pradze zwyciężyli 5:1.
Mimo tego do rewanżu nie zamierzali podchodzić lekko. Zaczęli go z wielkim rozmachem. Już po 14. minutach prowadzili 4:0. Gole strzelali Darwin Nunez, Bobby Clark, Mohamed Salah i Cody Gakpo.
Prażanie mieli moment satysfakcji pod koniec pierwszej połowy. Gola na Anfield strzelił dla nich Veljko Birmancević.
W przerwie Klopp dokonał trzech zmian. Na boisku zameldowali się Kostas Tsimikas, Harvey Elliot i James McConnell. Gra ofensywna "The Reds" na tym nie ucierpiała. W 48. minucie gola strzelił Dominik Szoboszlai. Siedem minut później dublet skompletował Gakpo.
Liverpool - Sparta, 14.03.2024
Gospodarze nacierali do końca, ale już nie podwyższyli prowadzenia. Szansę dostał też Mateusz Musiałowski. Polak, który zadebiutował w Liverpoolu, pojawił się w 73. minucie.
Marcin Karbowski14 Mar · 22:48