Lothar Matthaeus wskazał największe błędy Bayernu Monachium. "Teraz znów tego szukają"

Lothar Matthaeus wskazał największe błędy Bayernu Monachium. "Teraz znów tego szukają"
screen
Bayern Monachium rzutem na taśmę sięgnął po mistrzostwo Niemiec, ale tuż po ostatnim meczu sezonu poinformowano o zwolnieniu Hasana Salihamidzicia i Olivera Kahna. W rozmowie z "Bildem" największe błędy szefów "Die Roten" wskazał Lothar Matthaeus.
Były reprezentant Niemiec w przeszłości wielokrotnie nie zgadzał się z dotychczasowym dyrektorem sportowym monachijczyków. Uważa, że Salihamidzić powinien odejść z klubu już dwa lata temu, aby został w nim Hansi Flick.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Nie udało mu się zatrzymać Hansiego Flicka na stanowisku trenera Bayernyu I nie mówię tego dlatego, że Hansi jest moim przyjacielem. Zostałby w klubie, ale jego problemem był Hasan - przyznał Matthaeus.
- Nie mogli między innymi dojść do porozumienia w sprawie zawodników, którzy pasowaliby do Bayernu. Hansi chciał na przykład Floriana Wirtza z Leverkusen, Hasan nie. Flick uosabiał to, czego Bayernowi ostatnio brakowało — i czego teraz znów w klubie szukają - dodał.
Matthaeus wytyka też klubowi brak sprowadzenia odpowiedniego następcy dla Roberta Lewandowskiego. Uważa, że w Monachium dobrze odnalazłby się Dusan Vlahović z Juventusu.
- Oczywiście zawsze można dyskutować o transferach. Jednak zdecydowanie błędem było obejście się bez środkowego napastnika po odejściu Lewandowskiego, również dlatego, że Nagelsmann wolał grać bez dziewiątki - ocenił.
- Ponadto drużynie brakuje równowagi; na przykład jest zbyt wielu podobnych do siebie pomocników lub skrzydłowych. I jeszcze jedno, najważniejsze: drużynie brakuje również Mia-san-Mia, spójności, bezwarunkowej wspólnoty, aby odnieść sukces. Widać to było w drugiej połowie w Kolonii, Bayern grał słabo - zakończył.

Przeczytaj również