Maciej Rybus zmienił klub, ale został w lidze rosyjskiej. Jest oficjalne potwierdzenie transferu

Maciej Rybus zmienił klub, ale został w lidze rosyjskiej. Jest oficjalne potwierdzenie transferu
Łukasz Sobala/Pressfocus
Maciej Rybus zmienił klub. 32-latek podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa.
Rybus od pięciu lat bronił barw Lokomotiwu Moskwa. Już pod koniec maja poinformowano, że odejdzie on z klubu, ponieważ obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia wygasającej umowy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Obrońca zdecydował się jednak pozostać w Rosji. Dziś związał się dwuletnim kontraktem ze Spartakiem.
Już od kilku dni spekulowano w mediach na temat takiego scenariusza. Pojawiły się głosy, że Rybus ze względu na swoją decyzję powinien zostać odsunięty od reprezentacji. Postanowił on bowiem kontynuować karierę w kraju, który okupuje Ukrainę.
Czesław Michniewicz na ostatniej konferencji został zapytany o przyszłość Rybusa w kadrze. Selekcjoner dyplomatycznie odpowiedział, że nie musi teraz podejmować takiej decyzji i chce, aby obrońca uregulował swoją przyszłość.
- Po pięciu latach w Lokomotiwie Maciek przenosi się do Spartaka, z którym związał się dwuletnią umową. Mężczyzna w życiu ma przed sobą różne zadania, misje, ale przede wszystkim ma dbać o rodzinę i jej bezpieczeństwo - skomentował agent piłkarza, Mariusz Piekarski, nawiązując do tego, że żoną Rybusa i matką jego dzieci jest Rosjanka.
Rybus jest 66-krotnym reprezentantem Polski. Dla drużyny narodowej zdobył dwie bramki.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos11 Jun 2022 · 17:47
Źródło: Twitter

Przeczytaj również