Makabryczny faul w wykonaniu Cristiano Ronaldo. Było o krok od tragedii [WIDEO]

Źródło: Twitter / @Juanin1Oi
Podczas meczu eliminacji mistrzostw Europy, w którym Słowacja mierzyła się z Portugalią, doszło do groźnej sytuacji z udziałem Cristiano Ronaldo. Zawodnik Al Nassr brutalnie sfaulował piłkarza Newcastle United, Martina Dubravkę.
Po czerwcowych wygranych z kadrami Bośni i Hercegowiny oraz Islandii reprezentacja Portugalii przystąpiła do kolejnych spotkań eliminacji do EURO 2024. Pierwszym rywalem podopiecznych Roberto Martineza była Słowacja.
Portugalczycy prowadzili od 43. minuty po bramce Bruno Fernandesa. Zdeterminowany do zdobycia bramki był jednak również największy gwiazdor drużyny, Cristiano Ronaldo. Do tego stopnia, że w 61. minucie popełnił makabryczne przewinienie.
38-latek przyjął w polu karnym podanie od kolegi z zespołu, lecz najpierw źle trafił w piłkę, a następnie futbolówka od niego odskoczyła. Gracz próbował do niej dopaść, lecz w tym samym momencie zainterweniował Martin Dubravka.
Ronaldo zaatakował piłkę wślizgiem z wyprostowaną nogą mimo tego, że futbolówka była już w objęciach słowackiego golkipera. Dubravka został kopnięty w twarz i potrzebował pomocy medycznej. Szczęśliwie piłkarz Al Nassr nie wyrządził rywalowi poważnej krzywdy.
Za popełnione przewinienie Cristiano Ronaldo otrzymał od sędziego Glenna Nyberga żółtą kartkę. Sytuacja była analizowana przez VAR, jednak ostatecznie Portugalczyk nie został wyrzucony z boiska, czego domagali się zgromadzeni na stadionie słowaccy kibice.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Portugalii. Po pięciu rozegranych spotkaniach zawodnicy Roberto Martineza mają na koncie komplet piętnastu oczek. Następne spotkanie rozegrają w poniedziałek, a ich rywalem będzie kadra Luksemburga. Z kolei Słowacy zmierzą się z reprezentacją Liechtensteinu.
Michał Boncler09 Sep 2023 · 09:59
Źródło: Twitter