Mali i Tunezja awansowały dalej w Pucharze Narodów Afryki

Maxisport/Shutterstock
Angola przegrała z Mali 0:1, a Mauretania zremisowała bezbramkowo z Tunezją w meczach trzeciej kolejki grupy E turnieju o Puchar Narodów Afryki, który jest rozgrywany w Egipcie.
Na Ismailia Stadium jedynego gola zdobył osiem minut przed przerwą Amadou Haidara. Pomocnik RB Lipsk popisał się efektownym uderzeniem z dystansu. "Les Aigles" po drugim zwycięstwie na turnieju wygrali rywalizację w tej grupie i zagrają w 1/8 finału.
Do fazy pucharowej przebiła się również Tunezja. "Orły Kartaginy" po trzecim remisie zajęły drugie miejsce w tabeli, premiowane także bezpośrednim awansem.
Dwa punkty zgromadzone przez Angolę oraz Mauretanię okazały się niewystarczające i obie reprezentację we wtorek wieczorem zakończyły swoją przygodę z imprezą organizowaną w delcie Nilu.