"Mamy dużo atutów". Czeski trener wierzy w zwycięstwo nad Polską

"Mamy dużo atutów". Czeski trener wierzy w zwycięstwo nad Polską
Geraint Nicholas/Focus Images/MB Media/PressFocus
Już dziś reprezentacja Polski zainauguruje swoje zmagania o EURO 2024. Głos przed nadchodzącym spotkaniem zabrał Werner Liczka, czeski szkoleniowiec.
Wielkimi krokami zbliża się debiut Fernando Santosa. Jego drużyna pojechała do Pragi, gdzie czeka na nią kadra Czech.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ten sposób rozpocznie się nie tylko kadencja nowego selekcjonera, ale też walka o wyjazd na EURO 2024. Faworytami większości ekspertów są "Biało-czerwoni".
Nie brakuje jednak głosów świadczących o tym, że nasz południowy sąsiad będzie w stanie zaskoczyć. Takiego zdania jest między innymi Werner Liczka, który porozmawiał z portalem "WP Sportowe Fakty".
- Nie powiedziałbym, aby mecz z Polską był jakkolwiek decydujący. Może on jednak pozwolić na zbudowania dobrych nastrojów, odpowiednich morale na dalsze eliminacje. Dla nas będzie on jednak udany tylko i wyłącznie wówczas, gdy go wygramy i zdobędziemy 3 punkty - stwierdził.
- Myślę, że mamy dużo atutów, na tyle, aby ten mecz zakończył się dla nas pozytywnie. Oczekuję dobrego spotkania i lepszego poziomu i sposobu gry, aniżeli Polska pokazała w Katarze. Na pewno będzie to zacięte starcie, ale ufam czeskiej drużynie. Myślę, że Czesi je wygrają - dodał były trener Wisły Kraków.
Spotkanie z Czechami ma rozpocząć się o 20:45. Przewidywany skład Polaków znajdziecie TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk24 Mar 2023 · 12:47
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również