Manchester City nie dał żadnych szans rywalom. Całkowita dominacja mistrzów Anglii na koniec roku [WIDEO]

Screen z X
Manchester City efektownie i udanie pożegnał się z rywalizacją w 2023 roku. Podopieczni Pepa Guardioli nie dali szans Sheffield United, wygrywając z ekipą ze strefy spadkowej 2:0. Był to jednak najmniejszy wymiar kary.
"The Citizens" od samego początku całkowicie zdominowali rywalizację na Etihad. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie mieli ponad 80% posiadania piłki i niemal całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.
Momentami wszystko wyglądało tak, jakby ekipa Pepa Guardioli rozgrywała wewnętrzną gierkę treningową. Pod koniec pierwszego kwadransa gry atak gospodarzy udanie wykończył Phil Foden.
Mistrzowie Anglii nie forsowali tempa i niewiele brakowało, aby ich minimalizm zemścił się w końcówce pierwszej połowy. Po strzale Osuli sytuację uratowała jedynie interwencja Akanjiego.
W drugiej części spotkania na murawie pojawił się między innymi Oscar Bobb. 20-latek w 61. minucie świetnie napędził akcję City, posyłając prostopadłe podanie do Fodena.
Anglik znalazł się z piłką w polu karnym i obsłużył Juliana Alvareza. Argentyńskiemu napastnikowi pozostało jedynie dopełnienie formalności z najbliższej odległości.
Mistrzowie Anglii starali się o kolejne gole, szczęścia znów próbował choćby Foden. Finalnie wynik nie uległ już jednak zmianie. Manchester City wygrał 2:0 i wrócił na ligowe podium.
Maciej Pietrasik30 Dec 2023 · 17:52