Manchester City odwrócił losy meczu! Zmiennik bohaterem mistrza Anglii. Piękna asysta bramkarza [WIDEO]

Screen/Twitter
Manchester City przegrywał już z Lipskiem 0:2 w Lidze Mistrzów, ale wygrał to starcie 3:2. Punktów gościom nie zapewniła nawet piękna asysta bramkarza.
Przed meczem na Etihad Stadium oba zespoły miały pewny awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W grze pozostawała już tylko walka o pierwsze miejsce w tabeli grupy G.
Znacznie lepiej w to starcie wszedł RB Lipsk. W 13. minucie meczu jego wynik otworzył Lois Openda, który wykorzystał znakomite dogranie swojego bramkarza, Janisa Blaswicha.
Jeszcze przed końcem pierwszej połowy popularne "Byki" podwyższyły na 2:0. Bramkę znów zdobył belgijski napastnik. Tym razem przebiegł on pół boiska, a następnie sfinalizował szybki atak swojego zespołu. Dobrych okazji nie brakowało też po stronie Manchesteru City.
Najlepszej sytuacji dla mistrza Anglii nie wykorzystał Ruben Dias. Portugalski defensor uderzył nad bramką. Kilka chwil później próbował także Erling Haaland, lecz i on też strzelał niecelnie.
Zaraz po przerwie Pep Guardiola dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Nathan Ake, Jeremy Doku oraz Julian Alvarez. Pierwsze efekty przyszły w 55. minucie. Bramką kontaktową popisał się Haaland. Norweg wykończył akcję zapoczątkowaną przez Phila Fodena.
Kwadrans później do remisu (2:2) doprowadził ten, który chwilę wcześniej dogrywał. Gol strzelony przez Fodena nie podłamał jednak Lipska. Niemcy zdołali ponownie wyjść na prowadzenie, lecz ich radość trwała raptem kilka sekund, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego przy bramce na 3:2.
Gdyby złych wieści dla gości było mało, bohaterem Manchesteru City został Julian Alvarez. Trafienie reprezentanta Argentyny zapewniło "Obywatelom" bardzo ważne zwycięstwo oraz pewne pierwsze miejsce w tabeli grupy G.
Piotr Sidorowicz 28 Nov 2023 · 22:57