Manchester City zdemolował rywali. Haaland i spółka rozbili drużynę Grabary [WIDEO]

Screen DAZN
Manchester City wygrał 3:1 (3:1) z FC Kopenhagą. Dzięki temu Anglicy bez żadnego problemu triumfowali w dwumeczu i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
To był piorunujący początek w wykonaniu Manchesteru City. Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w piątej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Akanji. Niedługo później podwyższył Alvarez, który wykorzystał gigantyczny błąd Grabary.
Polski bramakrz nie był w stanie odbić strzału z ostrego kąta. Piłka przełamała mu ręce i wpadła do siatki. Było to bym bardziej bolesne, że golkiper debiutował w roli kapitana FC Kopenhagi. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.
Duńczycy zdołali odpowiedzieć w 29. minucie. Oskarsson podał do Elyounoussiego, a ten spokojnie trafił do siatki. Niemniej jeszcze przed przerwą sytuację uspokoił Haaland, którego wzorowym podaniem obsłużył Rodri.
Manchester City fetuje gola przeciwko FC Kopenhadze
Cody Froggatt / pressfocus
Po zmianie stron na The Etihad działo się już znacznie mniej. Mattsson mógł wprawdzie zniwelować rozmiary porażki gości, ale jego próbę spokojnie odbił Ederson.
W dalszej części meczu żadna ze stron nie miała wyraźnej okazji do zmienienia wyniku. Tym samym Manchester City triumfował 6:2 (3:1, 3:1) w dwumeczu i pewnie awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów.