Manchester City zdobył kolejne trofeum! Triumf w cieniu fatalnej decyzji sędziego [WIDEO]

Manchester City wygrał z Aston Villą 2:1 (2:1) w finale rozgrywek o Puchar Ligi Angielskiej.
"The Citizens" wygrali dziś 2:1 i po raz trzeci z rzędu sięgnęli po triumf w Pucharze Ligi Angielskiej. Tym samym piłkarze z Manchesteru wyrównali rekord Liverpoolu z lat 1981-84.
Od pierwszego gwizdka tempo tego spotkania było bardzo szybkie i kibice nie mogli narzekać na przebieg wydarzeń na boisku. Wynik otworzył w 20. minucie Sergio Aguero, który dostał podanie od Phila Foden i z sześciu metrów dopełnił formalności.
Po upływie kolejnych 10 minut było już 2:0. Z narożnika dośrodkował Gundogan, a piłkę do siatki głową skierował Rodri. Sytuacja ta wywołała olbrzymie kontrowersje. Powtórki pokazały, że rzut rożny nie powinien był zostać przyznany, bo jako ostatni futbolówki dotknął gracz "The Citizens".
Piłkarze Aston Villi nie poddali się mimo niekorzystnego wyniku i jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Prosty błąd popełnił John Stones, El-Ghazi zagrał piłkę w pole karne, a tam na listę strzelców wpisał się Mbwana Samata.
W drugiej połowie blisko podwyższenia wyniku był Phil Foden, ale futbolówka po jego uderzeniu przeszła minimalnie obok słupka.
W 72. minucie Nakamba ostro zaatakował Augero, ale sędzia w tej sytuacji sięgnął tylko po żółtą kartkę.
W 88. minucie słupek uratował City. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 i to "The Citizens" mogli świętować zdobycie trofeum.
Daniel Makarewicz01 Mar 2020 · 19:22