Manchester United chce kupić nowego obrońcę. Trzech piłkarzy w kręgu zainteresowań "Czerwonych Diabłów"

Manchester United chce kupić nowego obrońcę. Trzech piłkarzy w kręgu zainteresowań "Czerwonych Diabłów"
Patrick Hoelscher / press focus
Manchester United w najbliższym czasie chce kupić nowego prawego obrońcę. Jak informuje Florian Plettenberg ze "Sky Sports Deutschland", co raz wyżej stoją akcje zaledwie 19-letniego Malo Gusto z Olympique'u Lyon.
Erik ten Hag kontynuuje przebudowę ekipy z Old Trafford. Holenderski szkoleniowiec cieszy się pełnym poparciem szefów klubu i może poukładać drużynę po swojemu. Dowodem jest choćby niedawne rozstanie z Cristiano Ronaldo.
Dalsza część tekstu pod wideo
W najbliższym czasie Manchester United zamierza sprowadzić między innymi nowego prawego obrońcę. Jak donosi Florian Plettenberg ze "Sky Sports Deutschland", pod uwagę brane są przede wszystkim trzy nazwiska.
Wśród nich Ten Hag ma jednego zdecydowanego faworyta. Holenderski szkoleniowiec chciałby kupić swojego rodaka, Denzela Dumfriesa. Obrońca Interu ze znakomitej strony pokazał się między innymi w meczu 1/8 finału mistrzostw świata z USA.
Holender podczas turnieju mówił, że na razie nie myśli o zmianie otoczenia. W tej chwili jest zawodnikiem Interu Mediolan, z którym wiąże go jeszcze ponad dwuletni kontrakt.
Na liście życzeń "Czerwonych Diabłów" jest także inny Holender, Jeremie Frimpong. Coraz wyżej stoją również akcje Malo Gusto. 19-latek to zawodnik Olympique'u Lyon.
Niewykluczone, że kolejnego lata to właśnie on trafi do Manchesteru. Trzeba będzie jednak sporo za niego zapłacić. Szefowie francuskiego klubu liczą na zarobek rzędu 30-40 milionów euro.

Przeczytaj również