Manchester United. Oni też nie chcą Cristiano Ronaldo. Kolejny klub odżegnuje się od transferu Portugalczyka
Cristiano Giuntoli, dyrektor sportowy Napoli, wypowiedział się na temat możliwego transferu Cristiano Ronaldo. Włoch przyznał, że jego drużyna nie potrzebuje 37-latka.
Ronaldo pierwszy raz w karierze znalazł się w sytuacji, gdy to nie od niego rozpoczyna się ustalanie składu. Erik ten Hag nie boi się go sadzać na ławce. Potrafi też wyciągnąć konsekwencje, gdy Portugalczyk zachowuje się niewłaściwie. Niedawno odstawił go od drużyny przed meczem z Chelsea.
Choć między stronami doszło do rozejmu, to wydaje się, że relacje między ten Hagiem i Ronaldo są już nie do naprawienia. Więcej: wydaje się, że Holender tak naprawdę nie potrzebuje 37-latka. Na dłuższą metę utytułowany piłkarz będzie jedynie coraz większym problemem dla MU.
Nie brakuje głosów, że "Czerwone Diabły" chętnie pozbyłyby się swojego piłkarza w zimowym oknie transferowym. Wśród klubów, które wymieniano w gronie chętnych na reprezentanta Portugalii, znajdowało się też Napoli. Działacze tego klubu odżegnują się jednak od pomysłu ściągnięcia gwiazdora.
- Transfer Ronaldo w styczniu? Nie sprowadzimy zimą żadnego zawodnika. Nie potrzebujemy niczego zmieniać w naszej ekipie. Idzie nam świetnie i na dzisiaj nie planujemy żadnych ruchów transferowych - powiedział Cristiano Giuntoli.
Napoli w pierwszej części sezonu jest w rewelacyjnej formie. Po jedenastu kolejkach jest liderem Serie A. W Lidze Mistrzów drużyna Piotra Zielińskiego zaliczyła komplet pięciu zwycięstw.
Manchester United w czwartek zagra z Sheriffem Tiraspol w Lidze Europy. Ronaldo raczej zagra od początku. W tych rozgrywkach regularnie wychodzi w podstawowym składzie.