Manchester United pokonany na Old Trafford! Leicester City coraz bliżej Ligi Mistrzów [WIDEO]

Michael Sedgwick / Press Focus
Leicester City zrobiło duży krok do awansu do Ligi Mistrzów. Drużyna Brendana Rodgersa wygrała na wyjeździe z Manchesterem United 2:1.
Dla "Czerwonych Diabłów" był to kolejny etap ligowego maratonu. Drużyna Ole Gunnara Solskjaera w niedzielę wygrała 3:1 z Aston Villą, a już w czwartek zmierzy się z Liverpoolem. Norweg w tej sytuacji postanowił rotować składem. Tym razem na ławce rezerwowych usiedli Bruno Fernandes czy Marcus Rashford, a od początku zagrali młodzi Amad Diallo i Anthony Elanga.
Mecz lepiej zaczęli goście, którzy objęli prowadzenie już w 10. minucie. Świetnym strzałem z woleja popisał się Luke Thomas.
Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Już w 16. minucie do wyrównania doprowadził Mason Greenwood. Anglik wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Kaspera Schmeichela.
Po przerwie groźnie atakowali goście. W 59. minucie bardzo dobrą okazję zmarnował Kelechi Iheanacho, który przegrał pojedynek z Davidem De Geą. Niedługo później Hiszpan musiał wyciągać piłkę z bramki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego celnym strzałem głową wykończył Caglar Soyuncu. Turek w ten sposób ustalił wynik meczu.
Manchester United mimo porażki nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli. Manchesteru City już nie dogoni - drużyna Pepa Guardioli została mistrzem Anglii. Leicester umocniło się w strefie Ligi Mistrzów. Na razie jest trzecie, ale w ramach 36. kolejki może zostać wyprzedzone przez Chelsea.
Marcin Karbowski11 May 2021 · 20:52