Manchester United przegrał w sparingu z czwartoligowcem. Wysoka porażka drużyny ten Haga

Matt Willkinson/Pressfocus
Dziś w nocy Manchester United rozegrał przedsezonowy sparing z czwartoligowym Wrexham. "Czerwone Diabły" poniosły dotkliwą porażkę 1:3.
Mecz pomiędzy Manchesterem United a Wrexham F.C. rozpoczął się w środę o 4:30. Spotkanie zostało rozegrane na Snapdragon Stadium w San Diego.
Rywalizacja między angielskimi drużynami została zorganizowana w ramach przedsezonowego tournée. Erik ten Hag miał okazję sprawdzić dyspozycję młodzieżowców Manchesteru United.
Na mecz z Wrexham, Holender wystawił niemalże cały skład młodzieżowych zawodników. W wyjściowej jedenastce znalazł się również weteran Jonny Evans, który nie potrafił zablokować dostępu do bramki Manchesteru United.
W pierwszej połowie spotkania padły trzy bramki. Na listę strzelców po stronie Wrexham wpisywali się w 29. minucie Elliott Lee oraz w 36. minucie Aaron Hayden. W doliczonym czasie pierwszej połowy trafienie dla Manchesteru United odnotował Marc Jurado.
Na początku meczu doszło do niepokojącej sytuacji. Około 10. minuty spotkania zawodnik Wrexham, Paul Mullin starł się z bramkarzem Manchesteru United, Nathanem Bishopem. Mullin musiał skorzystać z maski tlenowej, jak się później okazało, płuco piłkarza zostało przebite.
W drugiej odsłonie kibice mogli zobaczyć zaledwie jedną bramkę. Wynik meczu na 3:1 dla Wrexham w 69. minucie ustalił Sam Dalby.
Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy kapitan Manchesteru United, Dan Gore obejrzał czerwoną kartkę. Zawodnik został ukarany za brutalny faul na rywalu.
Klub aktorów Ryana Reynoldsa i Roba McElheeneya 29 lipca zagra z Philadelphią Union II. Manchester United rozegra o 2:30 w czwartek sparing z Realem Madryt.
Filip Węglicki26 Jul 2023 · 08:39
Źródło: Daily Mail