Manuel Pellegrini wraca na ławkę trenerską. Będzie pracował w klubie z Primera Division

Manuel Pellegrini wraca na ławkę trenerską. Będzie pracował w klubie z Primera Division
Real Betis
Manuel Pellegrini wraca na ławkę trenerską. Chilijczyk od nowego sezonu przejmie drużynę Realu Betis. Klub wydał w tej sprawie oficjalny komunikat.
Ekipa z Sewilli ma za sobą przeciętny sezon. Celem Realu Betis była walka o awans do europejskich pucharów, a obecnie drużyna zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli. Nic więc dziwnego, że media już od dłuższego czasu spekulowały o możliwej zmianie na ławce trenerskiej. I rzeczywiście - szefowie klubu zdecydowali się dokonać roszady. W czerwcu Alexis Trujillo tymczasowo zastąpił Ferrera Rubiego.
Dalsza część tekstu pod wideo
To jednak nie koniec zmian. Przed startem nowego sezonu La Liga drużynę obejmie Manuel Pellegrini. Klub wydał w tej sprawie oficjalny komunikat.
- Real Betis podpisał kontrakt z chilijskim trenerem Manuelem Pellegrinim na prowadzenie zespołu od następnego sezonu. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku - czytamy.
Pellegrini w przeszłości prowadził takie drużyny jak Real Madryt, Manchester City czy Malaga CF. Ostatnio pracował w West Ham United, skąd został zwolniony w grudniu 2019 roku.
- I wylądował – Manuel Pellegrini wraca do LaLiga! Real Betis od dawna chciał go zatrudniać, dwa razy się nie udało, za trzecim razem się dogadali. Na papierze – świetny ruch dla obu stron. Nie mogę się doczekać Betisu Pellegriniego - ocenił Jakub Kręcidło z "Przeglądu Sportowego".
Redakcja meczyki.pl
Daniel Makarewicz09 Jul 2020 · 13:19
Źródło: Real Betis

Przeczytaj również