Marcin Bułka górą w "polskim" starciu! Nicea zdeklasowała ekipę Przemysława Frankowskiego [WIDEO]

Icon Sport / pressfocus
Nicea przerwała passę sześciu meczów bez zwycięstwa. Zespół Marcina Bułki wygrał 3:1 z Lens Przemysława Frankowskiego.
Bułka i Frankowski rozpoczęli mecz od pierwszej minuty. Golkiper doszedł do siebie, chociaż ostatni mecz z PSG kończył z rozbitym nosem, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Zakrwawiony Marcin Bułka w meczu PSG - Nicea
JP PARIENTE/SIPA / pressfocus
Na początku meczu zaatakowała Nicea. Już 2. minucie Morgan Sanson został zablokowany. W odpowiedzi Frankowski posłał niecelną centrę w pole karne rywali.
W 11. minucie podopieczni Francesco Farioliego objęli prowadzenie. Mohamed-Ali Cho odebrał piłkę Facundo Medinie, dograł do Terema Moffiego, który z zimną krwią wykończył akcję.
Piłkarze Nicei po golu z Lens
Moffi chciał szybko skompletować dublet. Kolejne uderzenie Nigeryjczyka było jednak niecelne. Z kolei Florian Sotoca dał się zablokować w polu karnym.
W 24. minucie Elye Wahi szukał sposobu na pokonanie Marcina Bułki. Pablo Rosario wyręczył polskiego bramkarza, powstrzymując rywala.
W kolejnej akcji Frankowski urwał się na skrzydle, a z jego dośrodkowaniem poradził sobie Bułka. Następnie Nicea nie potrafiła stworzyć zagrożenia po rozegraniu rzutu wolnego przez Romaina Perrauda.
Pod koniec pierwszej połowy minimalnie niecelny strzał oddał David Pereira da Costa. Do przerwy Nicea prowadziła 1:0.
W 52. minucie Wahi wykorzystał podanie Da Costy i trafił do siatki. Gol Francuza nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
Niedługo potem ekipa z Lazurowego Wybrzeża podwyższyła prowadzenie. Mohamed-Ali Cho do bramki dołożył asystę.
W 67. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Nicei. Jedenastkę na gola zamienił Terem Moffi, kompletując dublet.
Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 76. minucie Bułka nie poradził sobie z uderzeniem Wahiego.
Nicea wygrała 3:1 i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli. Lens jest na szóstej lokacie.