Marcin Bułka stracił bramkę! Wspaniała seria reprezentanta Polski została zakończona [WIDEO]

Marcin Bułka stracił bramkę! Wspaniała seria reprezentanta Polski została zakończona [WIDEO]
Screen Eleven Sports
Marcin Bułka nie pobije rekordu Ligue 1 w liczbie minut bez straty bramki. Reprezentant Polski skapitulował w pierwszej połowie meczu Nantes - OGC Nice.
W tym sezonie Ligue 1 Marcin Bułka wypadał rewelacyjnie. Chociaż nasz bramkarz nie miał na swoim koncie zbyt wielu obronionych strzałów, to był bardzo skuteczny. Do sobotniego spotkania z Nantes mógł pochwalić się 10 czystymi kontami.
Dalsza część tekstu pod wideo
Warto przy tym zaznaczyć, że golkiper złapał imponującą serię meczów na zero z tyłu. Rady nie dali mu zawodnicy AS Monaco, Brest, Metz, Olympique Marsylii, Clermont Foot, Rennes, Montpellier oraz Toulouse.
Łącznie wszystkie skumulowane minuty dały ich 747 bez straty gola z rzędu. Licznik zatrzymał się jednak we wspomnianym starciu z Nantes.
W 25. minucie meczu w Ligue 1 celny strzał oddał Moussa Sissoko. To uderzenie Bułka zdołał jeszcze odbić, ale przy poprawce ze strony Florenta Molleta był już zupełnie bezradny. Tym samym wspaniała seria dobiegła końca.
Rekord całej ligi francuskiej, pod względem liczby minut na zero z tyłu, wynosi 1176 (Gaetan Huard). W XXI wieku najlepszym wynikiem było zaś 1061 (Vincent Enyeama).
AKTUALIZACJA 23:00
Ostatecznie OGC Nice nie odrobiło start. Nantes wygrało 1:0 (1:0).
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk02 Dec 2023 · 22:14
Źródło: własne

Przeczytaj również