Marco Asensio wreszcie się przełamał. Gol i asysta Hiszpana dały Realowi Madryt zwycięstwo nad Celtą [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Realu Madryt wrócili na zwycięską ścieżkę w hiszpańskiej La Liga. "Królewscy" pokonali w sobotni wieczór Celtę Vigo 2:0. Trzy punkty mistrzom kraju zapewnili Lucas Vazquez oraz Marco Asensio.
W minioną środę Real Madryt niespodziewanie stracił punkty z Elche. U podopiecznych Zinedine'a Zidane'a widać było chęć szybkiej rehabilitacji. Od początku starcia z Celtą Vigo "Królewscy" ruszyli do ataku.
Już w szóstej minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Marco Asensio precyzyjnie dośrodkował na głowę Lucasa Vazqueza, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Celta momentami broniła się całą drużyną na własnej połowie, ale defensywa gości była wystarczająco szczelna. Groźniej zrobiło się w zasadzie tylko po strzale Daniego Carvajala, któremu do celu brakowało naprawdę niewiele.
W drugiej połowie obraz gry wyglądał bardzo podobnie. Na dodatek goście zostali znacząco osłabieni, gdy z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Iago Aspas. W 53. minucie stało się praktycznie jasne, że Real skończy ten mecz zwycięstwem.
Przełamał się wreszcie Marco Asensio. Dla hiszpańskiego napastnika dzisiejszy gol był pierwszym w tym sezonie. 24-latek potrzebował do tego aż 20 spotkań, ale tym razem skorzystał z dogrania Vazqueza.
W końcówce wynik podwyższyć mógł jeszcze Karim Benzema. Francuz zmarnował jednak dwie dobre sytuacje - za każdym razem uderzał minimalnie niecelnie. Dla "Królewskich" najważniejsza jest jednak wygrana, dzięki której wrócili na fotel lidera La Liga.
Maciej Pietrasik02 Jan 2021 · 22:49