Marek Papszun selekcjonerem reprezentacji? Może pojechać na EURO, jest na szerokiej liście

Marek Papszun selekcjonerem reprezentacji? Może pojechać na EURO, jest na szerokiej liście
Tomasz Kudala/Pressfocus
Wrócił temat zatrudnienia Marka Papszuna w roli selekcjonera jeden z reprezentacji. Portal "Ruik.cz" poinformował, że były trener Rakowa Częstochowa jest na szerokiej liście kandydatów do objęcia sterów kadry Czech.
Po zakończeniu sezonu 2022/23 Marek Papszun rozstał się z Rakowem. Od tamtej pory ceniony trener nie poprowadził żadnego klubu, chociaż był łączony z kilkoma posadami.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niespodziewanie polski szkoleniowiec znalazł się na liście kandydatów do przejęcia reprezentacji Czech, gdy dywagowano na temat zwolnienia Jaroslava Silhavego. Ostatecznie tak się nie stało, a 62-latek dokończył eliminacje do EURO 2024.
Ostatecznie naszym południowym sąsiadom udało się wywalczyć awans na niemiecką imprezę. Wspomniany Silhavy zrezygnował jednak z posady, co opisywaliśmy TUTAJ. Tym samym pomysł zatrudnienia Papszuna znów pojawia się w czeskich mediach.
Portal "Ruik.cz" przekazał, że 49-latek jest na szerokiej liście potencjalnych następców doświadczonego selekcjonera. Niemniej nie należy go traktować jako najbardziej realnej opcji, gdyż prawdopodobnie okaże się zbyt drugi dla lokalnego Związku.
Czesi nie widzą też szans na to, aby stery kadry przejął Jindrich Trpisovski, czyli obecny trener Slavii Praga. Największe szanse mają wobec tego Radoslav Kovac, David Holoubek, Ivan Hasek, a przede wszystkim Martin Svedik.
Na EURO 2024 Czesi będą losowani z trzeciego koszyka. W związku z tym w ich grupie mogą znaleźć się Francuzi, Duńczycy, a także... Polacy. Szczegóły TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk21 Nov 2023 · 12:59
Źródło: Ruik.cz

Przeczytaj również