Mateusz Klich blisko odejścia z Leeds. Znamy możliwy kierunek transferu reprezentanta Polski [NASZ NEWS]

Mateusz Klich blisko odejścia z Leeds. Znamy możliwy kierunek transferu reprezentanta Polski [NASZ NEWS]
Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Klich jest zdecydowany na zmianę klubu. Polak szuka miejsca, w którym miałby gwarancję regularnej gry. Wiemy, do której drużyny mógłby trafić.
Kilka dni temu menedżer Leeds United, Jesse Marsch, w wystąpieniu medialnym dał do zrozumienia, że Mateusz Klich nie będzie podstawowym zawodnikiem w nadchodzącym sezonie Premier League.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wypowiedź Amerykanina skłoniła Polaka do natychmiastowego działania. Jak przekazał Łukasz Wiśniowski z Canal+ w "International Level", otoczenie zawodnika myśli o wypożyczeniu do Holandii.
Czy temat Eredivisie jest realny? Według naszych informacji Klich rzeczywiście chce wrócić do ligi, której był czołową postacią przez kilka lat. Pomocnik z powodzeniem reprezentował barwy kilku tamtejszych klubów, m. in. FC Utrechtu. I to właśnie ten klub jest bardzo możliwym kierunkiem w kontekście najbliższej przyszłości gracza.
Klich występował w Utrechcie w sezonie 2017/18. Do tego zespołu trafił na zasadzie wypożyczenia z Leeds United. Holendrzy w tym oknie transferowym sprzedali Quintena Timbera do Feyenoordu za 8,5 mln euro, zatem mają fundusze na sfinansowanie wypożyczenia Polaka.
W najbliższych dniach wszystko powinno się wyjaśnić. Jedno jest pewne - Klich za wszelką cenę chce zmienić klub, żeby być w stu procentach gotowym na mistrzostwa świata, które ruszają już za trzy miesiące.
Więcej o sytuacji Klicha mówiliśmy w najnowszym wydaniu "Okna Transferowego":

Przeczytaj również