Mbappe nie strzelił karnego, ale wprowadził PSG do finału Pucharu Francji. Zdecydowała jedna akcja [WIDEO]

Paris Saint-Germain zagra w finale Pucharu Francji. Paryżanie awansowali do niego po pokonaniu Rennes 1:0.
Od początku w centrum uwagi był Kylian Mbappe, który jeszcze przed rozpoczęciem meczu został wygwizdany przez część kibiców PSG. Francuz szybko mógł wpisać się na listę strzelców, lecz Steve Mandanda sparował jego uderzenie na poprzeczkę.
Doświadczony bramkarz wykazał się też w 37. minucie. Tym razem Mandanda w wielkim stylu obronił jego uderzenie z rzutu karnego.
Paryżanie na przerwę schodzili jednak przy jednobramkowym prowadzeniu. W końcu szczęście dopisało Mbappe, który w 40. minucie zdołał zaskoczyć Mandandę. Pomógł mu w tym rykoszet.
W drugiej połowie wynik się nie zmienił, choć oba zespoły miały swoje szanse. Jak natchniony bronił Mandanda, który zatrzymywał kolejne groźne próby gospodarzy. Rennes miało przebłyski, ale nie zdołało doprowadzić do wyrównania.
Finał Pucharu Francji odbędzie się 25 maja. Rywalem PSG będzie w nim Olympique Lyon.
Marcin Karbowski03 Apr · 23:16